Стабілізатори напруги використовуються для автоматичної підтримки в загальній електричній мережі встановленої напруги.

Функціонально дають можливість:

  • Повністю захистити електричні прилади і електричне обладнання будь-якого призначення від різкого «стрибка» напруги електричної мережі;
  • Забезпечують стабільну подачу електричної енергії до обладнання в умовах постійного заниженої або завищеної напруги електричних мережах загального користування;

Що дає можливість безвідмовної і стабільної роботи електроустаткування в умовах                          нестабільної напруги в мережах загального користування;

  • постійний контроль вхідної та вихідної напруги;
  • фільтрацію мережевих перешкод і відсутність спотворень;
  • повна підтримка вихідної напруги з найвищою точністю.

Стабілізатори класифікуються за типами, залежно від мережі живлення і підключеного до них навантаження. Діляться  за наступними двома типам залежно від принципу дії на електромеханічні та електронні.

Електромеханічні стабілізатори – це пристрої напруги, в чию схему включений автоматичний трансформатор, включений в первинну обмотку вольтододавального трансформатора.

Основними перевагами даного обладнання є :

  • Дуже висока точність напруги на виході (± 2%);
  • Відмінна перевантажувальна здатність;
  • Покращений електропривід щиткового вузла;
  • низький рівень шуму.

Дискретні стабілізатори або стабілізатори електронного типу забезпечені цифровим дисплеєм – стабілізатори напруги, схема таких пристроїв заснована на з’єднанні відводів автотрансформатора за допомогою ключів. Вони забезпечені мікропроцесорним управлінням, електронним індикатором напруги. На дисплеї якого видно вхідну / вихідну напругу мережі.

Вибір стабілізатора:

1) Необхідно відразу визначитися якого типу стабілізатор вам потрібен вибір залежить від мережі живлення – трифазний або однофазний.

2) Далі потрібно визначитися, яке навантаження буде підключатися до стабілізатора, виходячи з цього, можна буде визначити яка потужність стабілізатора вам підійде. Навантаження легко розрахувати, обчисливши суму потужностей всіх приладів, які будуть підключені до стабілізатора напруги. Так ж варто завжди залишити невеликий «запас» потужності стабілізатора, близько 10-20% від загальної, для максимально безпечного режиму роботи, можливості збільшення навантаження додатковими приладами і продовження його терміну служби.

3) Після обчислення потужності потрібно вибрати відповідну модель з урахуванням «осідання» напруги в мережі.

Електромеханічний стабілізатор підходить у випадках, коли необхідна висока точність стабілізації і немає різких стрибків напруги, наприклад при постійному зниженій напруги в мережі. Релейний стабілізатор підходить для випадків з постійними стрибками напруги. Його перевага у високій швидкості стабілізації.

Детальніше: http://стаб.укр